بطور کلی ضد عفونی و استرالیزاسیون به فرایندهایی گفته می­شود که با بهره­­ گیری از روش­ های شیمیایی و فیزیکی میکروارگانیسم ­های بیماری زا ازجمله ویروس، باکتری، قارچ و غیره را از بین می­برد. مهم­ترین تفاوت ضدعفونی و استرالیزاسیون در میزان کاهش جمعیت میکروارگانیسم ها می باشد، طوریکه در استرالیزاسیون تقریبا همه میکروارگانیسم ­های موجود در سطح یک جسم جامد یا مایع از بین رفته یا غیر فعال می شوند.


استریلایزر-ISPE

دستگاه استریلایز ISPE، دستگاهی با هدف ضدعفونی و استریل کردن با حفظ کیفیت و حالت اشیاء و رعایت موارد ایمنی است. دستگاه استریلایزر با استفاده از اشعه ی UV و پلاسمای غیرمستقیم، کاربر را از  استریل بودن شئ مورد نظر مطمئن میکند  و قابلیت از بین بردن 99.99 درصد میکروارگانیسم های مضر را دارا است. این دستگاه بدون آسیب رساندن به جنس ماده و با حفظ حالت آن،  با ایمنی کامل، شئ مورد نظر اعم از البسه، کفش و… را ضدعفونی می­کند.


مزیت های استفاده از استریلایزر چیست؟

عدم وجود رطوبت و به صورت کاملا خشک

عدم استفاده از مواد شیمیایی مضر

حفظ حالت اشیاء پس از استریل شدن

ضدعفونی داخل و بیرون البسه

ضدعفونی و استریل با درصد۹۹.۹۹%


چرا در این دستگاه از اشعه­ ی UV و پلاسما استفاده می شود؟

استفاده از مواد شیمیایی به عنوان عامل ضدعفونی­ کننده، یکی از روش­ های سنتی محسوب می­گردد که دارای ضعف هایی همچون زمان بر بودن کاتالیزور ماده و ایجاد مشکلات سلامتی برای شخص استفاده کننده است. از روش های جایگزین مواد شیمیایی، میتوان به استفاده از اشعه ­ی UV  ( 28-100 نانومتر)، اشاره کرد که برای ضدعفونی اشیاء، سطوح و آب مورد استفاده قرار می­گیرد. جهت تکمیل فرایند ضدعفونی کننده ­ی اشعه ­ی UV  ، در استریلایزر پلاسمای غیرمستقیم به کار رفته است.


برخی از سوالات شما :

اسپری کردن مواد ضدعفونی کننده بر روی بدن افراد (مانند استفاده از تونل، کابینت یا اتاقک ضدعفونی) توصیه نمیشود، این کار می تواند از نظر جسمی و روانی مضر باشد و احتمال انتقال ویروس توسط فرد آلوده را از طریق ریز قطره یا تماس را کاهش نمی­ دهد. همچنین اسپری کردن محلول های کلر و سایر مواد شیمیایی سمی روی بدن افراد، می­تواند منجر به تحریک چشم و پوست، اسپاسم راه ­های هوایی ناشی از استنشاق و اثرات گوارشی نظیر تهوع و استفراغ شود. استفاده از اشعه ­ی UV و پلاسما، راهی مطمئن برای ضدعفونی و استریلازیسیون است که در بسیاری از کشورهای پیشرفته از این تکنولوژی برای ضدعفونی کردن اشیا در مراکز بهداشتی و حتی اتاق های عمل استفاده میکنند. با این تفاسیر، دستگاه استریلایزر می­تواند کاربر را از استریل بودن بودن البسه و اشیاء مطمئن کند.

مراکز حساس امنیتی
زیرساخت های جمعیتی
زیرساخت های پزشکی
زیرساخت های تامین کالاهای اساسی
مراکز مدیریت اضطراری و محیط زیستی

مراکز حساس امنیتی : نهادهای مختلف در سطوح امنیتی و دفاعی

زیرساخت های جمعیتی : هتل ها، صنایع، کارخانجات، سالن های ورزشی و مراکز فروش

زیرساخت های پزشکی : درمانگاه ها، بیمارستان ها و کمپ ها

زیرساخت های تامین کالاهای اساسی : سیلوهای ذخیره غلات، مراکز اساسی پرورش و ذخیره ی دام و طیور

مراکز مدیریت اضطراری و محیط زیستی : مراکز مدیریت سوانح شهری، آتش نشانی و محیط بانی