تامین امنیت صنعت نفت و گاز هم برای اقتصاد ملی و هم برای رفاه محیط زیست از اهمیت بالایی برخوردار است. صنعت نفت و گاز منابع اولیه انرژی را در اختیار جهان قرار می دهد، بنابراین، صنعت اصلی حامی اقتصاد جهانی باقی می ماند.

اختلالات امنیتی هرچند کوچک در مراکز تولید، پالایش و توزیع این محصولات، زمینه ساز اختلالات بزرگتر در این صنعت خواهد بود که اقتصاد ملی را متضرر میکند و میلیون‌ها دلار هزینه برای کشور در بر خواهد داشت. فارغ از خسارات مالی، این اختلالات ممکن است جان کارکنان را به خطر انداخته و آسیب‌های زیست‌محیطی شدیدی را به همراه داشته باشد. بنابراین حفاظت از چرخه سوخت نفت و گاز، از اکتشاف و استخراج تا پالایش و حمل و نقل، در اولویت قرار دارد.

به همین دلیل چالش‌های امنیتی از جمله نگهداری از منابع ، حفاظت از تعداد زیادی از تأسیسات واقع در محیط‌های دورافتاده و تضمین ایمنی محل کار برای شرکت‌های نفت و گاز دلهره‌آور است.

علاوه بر این موارد، صنایع با ارزشی همچون نفت و گاز، اغلب با تهدید تروریسم و ​​خرابکاری مواجه میشوند، این در حالی است که در سالهای اخیر دغدغه ی اقدامات حفاظتی COVID-19 نیز به لیست نگرانی های صنایع اضافه شده است. مسئولان این صنعت ابراز کرده اند که در مورد حفاظت از زیرساخت‌های نفت و گاز نگرانی هایی وجود دارد و خواستار اجرای یک رویکرد پیشگیرانه برای ایمنی و افزایش آگاهی برای محافظت بهتر از دارایی‌ها و کاهش تهدیدها هستند.

برای مبارزه با آسیب‌پذیری در برابر تهدیدات امنیتی و بهینه سازی عملیات تجاری، افزایش بهره وری و ایمنی، هوش مصنوعی به کمک می آید.

شرکت های صنعتی میتوانند از طرق مختلف از هوش مصنوعی بهره بگیرند:

  • تشخیص زود هنگام حوادث و موقعیت های غیرعادی، هشدار دادن به پرسنل قبل از تشدید تهدیدات جدی
  • اجرای تصویربرداری حرارتی صنعت برای تشخیص گرمای بیش از حد تجهیزات و زیرساخت های حیاتی
  • تشخیص رویدادهای خطرناک مانند دود و آتش
  • تشخیص نشتی نفت و گاز از خطوط انتقال
  • تشخیص مناطق امن و ممنوعه و هشدار برای همه موارد غیرمجاز

ما در ایساتیس یک مجموعه ایمنی و امنیتی قدرتمند ساخته ایم تا به شرکت های صنعتی کمک کنیم

در تاسیسات خود از بالاترین سطح ایمنی و کنترل در تمام ساعات شبانه روز بهره مند شوند.