You are currently viewing حل مشکل کمبود نیروی انسانی با نظارت تصویری هوشمند
  • Post category:مقالات

چگونه تجزیه و تحلیل تصاویر ویدیویی مبتنی بر هوش مصنوعی،

به کمبود نیروی کارکنان امنیتی کمک می کند!؟

بیماری همه گیر کووید-19 اختلال بزرگی در عملکرد نیروی کار در سراسر جهان ایجاد کرد. کمبود نیروی انسانی بسیاری از صنایع را تحت تاثیر قرار داد و تیم امنیت فیزیکی نیز از این قاعده مستثنی نیست. حفظ ایمنی و امنیت خصوصا با مشکل کمبود نگهبان، برای شرکت‌هایی که بعد از همه‌گیری شروع به بهبود کردند، خرده‌فروشانی که فروشگاه‌های خود را بازگشایی کرده‌اند و فرودگاه‌هایی که در آنها میلیون‌ها مسافر در تعطیلات جابجا می شوند، چالش برانگیز شده است. این کمبود نیروی امنیتی سازمان ها را وادار کرده است که به دنبال راه حل های فناوری برای رفع این شکاف باشند. بسیاری از کسب و کارها به هوش مصنوعی روی آورده اند تا از سیستم های نظارت تصویری موجود خود بیشتر بهره ببرند. بیایید بررسی کنیم که چگونه دوربین های هوشمند مجهز به تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی می توانند به رفع کمبود کارکنان کمک کنند.

توسعه به کمک هوش مصنوعی

وقتی صحبت از امنیت فیزیکی به میان می آید، پرسنل یک مسئله مهم است. اطمینان از اینکه افراد و سایر دارایی ها به خوبی ایمن هستند برای آینده بلندمدت هر کسب و کار بسیار مهم است. مهاجرت کارمندان مشکلی حاد برای صاحبان مشاغل ایجاد کرده است که در تلاش برای یافتن متخصصان امنیتی مورد نیاز خود هستند. بسیاری از شرکت ها اپراتورهای کافی برای تماشای مانیتورهای نظارتی در زمان واقعی و همچنین نگهبانان در محل برای انجام گشت منظم ندارند. با وجود حقوق حق بیمه و سایر مشوق هایی که صاحبان مشاغل برای جذب کارگران ارائه می دهند، مشکل حل نشده باقی مانده است.

مشکل دیگر از این واقعیت ناشی می‌شود که تیم‌های امنیتی کم‌کار مجبور می‌شوند کارهای بیشتری را با افراد کمتر انجام دهند. بر اساس نظرسنجی انجام شده، 52 درصد از کارکنانی که انتخاب کرده اند در شغل خود باقی بمانند، مسئولیت های بیشتری را بر عهده گرفته اند. برای نگهبانان، این به معنای افزایش خستگی و در نتیجه کاهش بهره وری است. این بر آگاهی موقعیتی تأثیر منفی می گذارد و به خطرِ از دست دادن رویدادهای مهم تبدیل می شود. متخصصان امنیت می گویند علاوه بر فشار بیش از حد در محل کار، تحت استرس دائمی کار می کنند و متوجه می شوند که یک اشتباه می تواند منجر به عواقب جدی شود.


کنترل دسترسی

سازمان ها می توانند با استفاده از فناوری های هوش مصنوعی برای کنترل دسترسی، تعداد پرسنل امنیتی را کاهش دهند. بسیار مقرون به صرفه تر و کارآمدتر است. این کار دردسر نظارت را به حداقل می رساند و سطح امنیت را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. سیستم کنترل دسترسی با استفاده از فناوری تشخیص چهره مبتنی بر هوش مصنوعی، کارمندان و بازدیدکنندگان را نمایش می‌دهد و احراز هویت آنها را بررسی می‌کند و تنها به افراد مورد تایید اجازه دسترسی می‌دهد. راه‌حل‌های کنترل دسترسی مبتنی بر ابر این فرصت را می‌دهد تا کنترل دسترسی را از راه دور مدیریت کرده و به هر بازدیدکننده با توجه به سطح دسترسی به طور خودکار اجازه یا رد دسترسی را بدهد.


جست و جوی افراد

نرم افزار آنالیز تصاویر ویدئویی هوش مصنوعی برای جستجوی افراد بسیار کارآمد است. بررسی فیلم های ضبط شده با سیستم نظارت تصویری یک فرآیند طولانی و خسته کننده است. ممکن است برای کارمندان امنیتی ساعت ها طول بکشد و نتیجه ای نداشته باشد. نرم‌افزار مجهز به هوش مصنوعی تنها چند ثانیه طول می‌کشد تا یک فرد گمشده را از هزاران نفر در ویدیو پیدا کرده و آن‌ها را شناسایی کند و حتی حرکت آن‌ها را در داخل تأسیسات یا اطراف آن در بین دوربین‌های متصل ردیابی کند. اگر از تشخیص چهره استفاده شود، سیستم می تواند به طور خودکار، افرادی که در لیست نظارت قرار دارند را شناسایی کند تا از دسترسی آنها به منطقه امن جلوگیری کند. این سیستم می تواند در زندگی واقعی یا قانونی عمل کند. با تسریع روند جستجو، آنالیز تصاویر با هوش مصنوعی باعث صرفه جویی در زمان و کاهش حجم کاری کارکنان می شود.


گشت های امنیتی

تجزیه و تحلیل ویدئویی هوش مصنوعی ادغام شده با هواپیماهای بدون سرنشین می تواند راه حلی عملی برای کمک به نگهبانان کم کار در انجام گشت زنی باشد. پهپادهای مجهز به هوش مصنوعی می توانند آن کارهای خسته کننده و تکراری را به جای انسان انجام دهند. آنها می توانند به طور موثر مناطق بزرگ را – حتی مناطق دور از دسترس یا دسترسی سخت – نظارت کنند و تهدیدها را شناسایی کنند. تیم امنیتی می‌تواند برای ارزیابی موقعیت‌های بالقوه خطرناک و پاسخگویی به آنها، ویدیوی زنده را تماشا کند.


نظارت تصویری

هوش مصنوعی می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند تا با این چالش‌ها مقابله کنند و در عین حال ایمنی و امنیت را در محل خود را افزایش دهند. ادغام راه‌حل‌های پیشرفته مبتنی بر هوش مصنوعی در سیستم‌های نظارت تصویری موجود، به کارکنان امنیتی اجازه می‌دهد تا 24 ساعته و 7 روز هفته بدون نیاز به چسبیدن دائمی به مانیتورها، مراقب محل باشند.

نرم افزار هوشمند، ویدئوهای دوربین های متعددی را که در سراسر تاسیسات قرار داده شده است، تجزیه و تحلیل می کند و تهدیدهایی مانند نفوذ، آتش سوزی، تصادفات لغزش و سقوط، درگیری فیزیکی و هر فعالیت مشکوک دیگری را شناسایی می کند. مزیت این است که سیستم بلافاصله به محضِ شناسایی تهدید به امنیت، هشدار می دهد تا بتوانند فوراً به وضعیت پاسخ دهند. این شناسایی تنها به دنبال تهدیدهای واقعی است و هشدارهای نادرست را فیلتر می کند.

توانایی تنظیم پارامترها برای تشخیص تهدیدات مختلف یا رویدادهای غیرعادی می تواند نیاز پرسنل به نظارت بر فیدهای چند دوربین زنده را تا حد زیادی کاهش دهد. این کار باعث کاهش حجم کار کارکنان امنیتی می شود و در عین حال به آنها اجازه می دهد تا بر آنچه واقعاً مهم است تمرکز کنند.


حفاظت از سلامت

در طول همه‌گیری، نگهبانان امنیتی همچنین وظیفه دارند از رعایت دستورالعمل‌های مربوط به فاصله‌گذاری اجتماعی و پوشیدن ماسک توسط کارکنان و بازدیدکنندگان اطمینان حاصل کنند. تجزیه و تحلیل های هوش مصنوعی می توانند با شناسایی تخلفات از راه دور و خودکار، این وظیفه را از دوش خود بردارند. فقط در صورت عدم رعایت، هشدار برای پرسنل ارسال می شود تا بتوانند اقدام کنند.

در محیط‌های صنعتی، راه‌حل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی می‌توانند به نظارت بر پوشیدن کلاه‌های ایمنی و سایر تجهیزات حفاظتی در زمان واقعی کمک کنند. علاوه بر این، تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی می تواند برای اجرای نظارت از راه دور و بدون اختلال در تجهیزات صنعتی خطرناک استفاده شود. با مانیتورینگ دوربین های حرارتی، هوش مصنوعی راهی سریع و قابل اعتماد برای شناسایی گرمای بیش از حد تجهیزات ارائه می‌کند، که امکان واکنش زودهنگام به ناهنجاری‌ها و کاهش خطر آسیب و آسیب به اموال را فراهم می‌کند.

نزدیک به نیمی از حوادث محل کار در مناطق بدون نظارت رخ می دهد. تشخیص خودکار و هشدارهای فوری ارسال شده به امنیت، آگاهی موقعیتی را افزایش می دهد و به بهبود ایمنی محل کار و نجات جان افراد در شرایط اضطراری کمک می کند. آنالیز تصاویر ویدیویی مبتنی بر هوش مصنوعی می تواند به طور موثر برای تشخیص لغزش ها و سقوط ها در حین وقوع یا خطرات دود و آتش سوزی برای ارائه پاسخ مناسب و کمک های لازم و کاهش احتمال عواقب شدید استفاده شود.

شرکت ایساتیس دانش تولید تجهیز، با هدف توسعه نظارت هوشمند، به طراحی و تولید سامانه رها (رصد هوشمند اختلالات ایمنی و امنیتی) پرداخته است. در صورتی که شما نیز مشکل کمبود نیروی نظارتی دارید، میتوانید اطلاعات کامل را در صفحه مشخصات این محصول به دست آورید.